Benzin Basınç Regülâtörü Arıza Belirtileri

Benzin Basınç Regülâtörü Arıza Belirtileri

Benzin Basınç Regülâtörü Arıza Belirtileri

Doğru basınçla yakıt motora ulaşmazsa o zaman motorun randımanında kayıplar gözlemlenir. Otomotiv teknolojisinin önemli bir ürünü olan benzin basınç regülâtörü, gerekli basınç etkisini yaratır ve yakıtın enjektörlere yeterli seviyede ulaşmasına yol açar. Yakıt verimliliği sağlanmadığında:
  • Araçta güç kaybı yaşanır.
  • Rölanti çalışması esnasında sorun yaşanır.
  • İlk çalışma sürecinde araç zorluk yaşar.
  • Yakıt tüketimi artar.
  • Motor lambası yanar.
Burada sıralamış olduğumuz sorunları aslında sistemin bir arızası veya eksiği olarak görmek mümkündür. Verimlilik kaybına neden olan bu sorunlar, konfor ve güven konusunda da kayıplara neden olur.
 
Dizel yakıt basınç regülâtörü arızası enjektöre yeterli derecede mazot ulaşmasına engel olur. Sistem sorunsuz şekilde çalışırken yüksek basınçlı yakıt ulaşımında herhangi bir sorun yaşanmaz. Bu kritik öneme sahip olan parçanın ömrü oldukça uzundur. Bazen aradan yıllar geçmesine rağmen bu parçanın hiç sorun çıkarmadığı görülür. Yine de bir ömür biçmek gerekirse, ortalama olarak 100 bin ila 150 bin km mesafe vermek mümkündür. Yakıt sisteminin belli bir performans ve verimlilikle çalışması aracı pozitif etkileyecektir. Arıza durumunda ise aracın birçok olumsuz belirti gösterdiğini görmek mümkün olacaktır.
 
Yakıt basınç regülâtörü arızası çok zaman kaybetmeden çözüme ulaştırılmalıdır. Arıza giderme konusunda zamanında atılacak adımlar, daha ekonomik ve uygun sonuç yaratacaktır. Eğer bu konuda geç kalınırsa maliyetlerin daha yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Kötü yakıt ekonomisi bu süreçte önemli bir zararı gösterir. Arızalı parçaların zamanında tamir ve değişimi, süreci daha ekonomik hale getirir. Aksi durumda hem harcanan zaman çoğalır hem de maliyetler daha yüksek seviyede kendini gösterir. Aracın yakıt sistemini yakından ilgilendiren basınç regülâtörü çok önemli görevler üstlenmektedir. Aracın ihtiyacı duyduğu yakıtın belli bir basınçla enjektörlere ulaşması, motor performansını her zaman olumlu etkilemektedir. 
 
Arızaya bağlı olarak yeterli yakıt ulaşmadığında, aracın güç kaybı hemen ortaya çıkar. Bu gibi durumlarla mücadele konusunda donanımlı servisimiz önemli bir çözüm adresidir müşterisine güven veren ve kaliteli hizmet sunan servisimiz, doğru çözümlerin doğru noktası olmaya devam etmektedir. Usta ekiplerimiz ve yüksek ekipman kalitemiz sorun çözümü konusunda çok başarılıdır. Modernize, gelişmiş ve ergonomik iş istasyonlarımız, her türlü çözüm konusunda uzman ekiplerimize büyük katkılar sağlar.
 

Benzin Basınç Regülâtörü Arıza Belirtileri
Hemen Ara Yol Tarifi
X